galerie abakuk ... řezbářské práce motorovou pilou

O nás

Pecháček Jaroslav, sochař, řezbář, narozen 30. ledna 1968 v Rychnově nad Kněžnou. V současné době žije s rodinou v Hanušovicích v historickém objektu bývalého rychtářství, kterému se společně s manželkou snaží navrátit ducha starých časů. Jeho specializací je řezba dřevěných soch výhradně motorovou řetězovou pilou, kterých má v současné době již slušnou sbírku, čítající 45 pil. Řezbařině s motorovou pilou se věnuje již 25 let a k dokonalému zvládnutí pily mu dopomohla dvanáctiletá praxe v těžbě dřeva. Za svoji kariéru absolvoval několik set sochařských sympozi a řezbářských exhibicíí u nás i v zahraničí a vyřezal více než 4000 soch. Jeho sochy vlastní spousta známých osobností, např. Ilona Czáková, Blanka Šrůmová, Roman Horký, Alexej Pyško a mnozí další. Vytvořil a vztyčil nejvyšší sochu v české republice měřící 1640 cm. Úspěšně se zúčastnil soutěže Česko-Slovensko má talent 2012 a společně s manželkou i v roce 2021, kde vyřezali během 3. minut tvář Fantoma opery.  Je držitelem tří českých rekordů v rychlořezbě motorovou pilou a dvou světových prvenství v řezbě dvěma motorovými pilami současně. Je zatím jediný řezbář na světě, který tuto techniku řezby soch ovládá, navíc v rekordním čase, který je zapsán v knize rekordů.  V roce 2020 byl zařazen do Encyklopedie osobností České a Slovenské republiky, britského vydavatelství British publishing house.

Pecháčková Marie, výtvarnice, narozená 22. července 1978 v Šumperku. V současnosti žije s rodinou v objektu bývalé Rychty v Hanušovicích, zde mimo výtvarné činnosti provozuje hostinec Na Rychtě s galerií a pracuje pro město Hanušovice jako koordinátorka a projektová manažerka. Několik let se specializovala na malbu olejem na dřevo a v roce 2013 tuto činnost rozšířila o řezbu soch motorovou pilou. Je jedna z mála žen u nás, která pro svoji práci tento nebezpečný nástroj používá. Již více než deset let společně s manželem organizují výtvarná a sochařská sympozia po celé republice a nyní se společně těchto akcí i aktivně účastní. V roce 2021 se společně s manželem úspěšně zúčastnili soutěže Československo má talent.

Nicméně přes to všechno jsme stále na začátku cesty, člověk zjišťuje že se má stále co učit, že je stále co zdokonalovat. Bez sebepoznání a pokory se nedá úspěšně žít a ani pracovat. Proto s námi mějte prosím trpělivost - stále jsme ještě na začátku cesty!

Ateliér abakuk - Marie a Jaroslav Pecháčkovi
U Rychty 58, 788 33 Hanušovice
Tel.: + 420 605 947 069
+ 420 733 577 225
Email: drevenesochy@abakuk.cz

Mapka