galerie abakuk ... řezbářské práce motorovou pilou

O nás

Pecháček Jaroslav, sochař, řezbář, narozen 30. ledna 1968 v Rychnově nad Kněžnou. V současné době žije s rodinou v Hanušovicích v historickém objektu bývalého rychtářství, kterému se společně s manželkou snaží navrátit ducha starých časů. Jeho specializací je řezba dřevěných soch výhradně motorovou řetězovou pilou, kterých má v současné době již slušnou sbírku, čítající 41 pil. Řezbařině s motorovou pilou se věnuje již 21 let a k dokonalému zvládnutí pily mu dopomohla dvanáctiletá praxe v těžbě dřeva. Za svoji kariéru absolvoval bezmála již 100 sochařských sympozií u nás i v zahraničí a vyřezal více než 3500 soch. Jeho sochy vlastní spousta známých osobností, např. Ilona Czáková, Blanka Šrůmová, Roman Horký, Alexej Pyško a mnozí další. Vytvořil a vztyčil nejvyšší sochu v české republice měřící 1640 cm a úspěšně se zúčastnil soutěže Česko-Slovensko má talent 2012, která proběhla současně na TV Prima a TV JOJ, kde vyřezal motorovou pilou během 4. minut tvář starce. Je držitelem tří českých rekordů v rychlořezbě motorovou pilou a dvou světových prvenství v řezbě dvěma motorovými pilami současně. Je zatím jediný řezbář na světě, který tuto techniku řezby soch ovládá, navíc v rekordním čase, který je zapsán v knize rekordů. Od roku 2016 atelier Abakuk spolupracuje s firmou MAKITA s.r.o., výhradním dovozcem špičkových motorových pil DOLMAR. V tomto spojení budou realizovány řezbářské exhibice v rámci celé České republiky. V roce 2020 byl zařazen do Encyklopedie osobností České a Slovenské republiky, britského vydavatelství British publishing house.

Pecháčková Marie, výtvarnice, narozená 22. července 1978 v Šumperku. V současnosti žije s rodinou v objektu bývalé Rychty v Hanušovicích, zde mimo výtvarné činnosti provozuje hostinec Na Rychtě s galerií a pracuje pro město Hanušovice jako koordinátorka a projektová manažerka. Několik let se specializovala na malbu olejem na dřevo a v roce 2013 tuto činnost rozšířila o řezbu soch motorovou pilou. Je jedna z mála žen u nás, která pro svoji práci tento nebezpečný nástroj používá. Již více než deset let společně s manželem organizují výtvarná a sochařská sympozia po celé republice a nyní se společně těchto akcí i aktivně účastní.

Nicméně přes to všechno jsme stále na začátku cesty, člověk zjišťuje že se má stále co učit, že je stále co zdokonalovat. Bez sebepoznání a pokory se nedá úspěšně žít a ani pracovat. Proto s námi mějte prosím trpělivost - stále jsme ještě na začátku cesty!

Ateliér abakuk - Marie a Jaroslav Pecháčkovi
U Rychty 58, 788 33 Hanušovice
Tel.: + 420 605 947 069
+ 420 733 577 225
Email: drevenesochy@abakuk.cz

Mapka